Неділя, 05.19.2024, 8:01 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт учителя хімії Палагути Віри Володимирівни

Меню сайту
Вчені-хіміки
Дата й час
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна година

«Україна – єдина країна»

Тема: «Україна – єдина країна» (8 клас)

Класний керівник: Палагута В. В.

 

Мета: формування в учнів громадянської героїко-патріотичної активної позиції шляхом вивчення історії держави, її національних і культурних традицій, поваги до Законів України, усвідомлення морально-правових норм та загальнолюдських цінностей суспільства.

Завдання: продовжити ознайомлювати учнів з основними історичними подіями становлення державності України; формувати відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу; формувати готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни; виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну.

Обладнання: панно «Державні символи України», Конституція України, вишитий рушник, букет із гілок червоної калини та пшеничних колосків, записи музики, проектор.

Очікувані результати: формування індивідуальних, соціальних та загальнолюдських цінностей; усвідомлення своєї ролі в колективі, державі, світі; почуття гордості за свою державу, любов до неї; вміння робити аналіз подій, фактів, історичних явищ; формування навичок відповідальної поведінки, розвиток критичного мислення.

Епіграф (записаний на дошці):

Виростай, дитино, й пам'ятай:

Батьківщина - то найкращий край

Д. Павличко.

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Доброго дня, дорогі учні! Сьогодні ви знову сідаєте за шкільні парти, відпочили, змужніли, подорослішали. З чим я вас і вітаю.

Тема нашого першого уроку: «Україна – єдина країна». Я хотіла б розпочати його такими словами: «Виростай, дитино, й пам'ятай: Батьківщина - то найкращий край». 

 

ІІ. Основна частина.

Прокидаючись кожного ранку нам з вами усміхається лагідне сонце, яке посилає свої промені із синього неба. Немає на світі кращого неба, ніж небо України! Воно благословляє свою Україну, береже у віках її материнську любов, тому його ніколи не відділити від матінки – землі. Як не можна відділити небо від землі, так і не можна відділити захід України від сходу, Карпати від Світязя, Чорне море від Дніпра. Боце все – Україна – єдина, суверенна, незалежна. Тому, вас закликаю і надалі шанувати цінності нашої держави. Ми, українці, повинні пишатися тим, що наша Україна ніколи не поневолювала інші народи, не вела загарбницькі війни, а лише захищала себе від ласих на чуже добро близьких і далеких сусідів.

Але, ви напевно знаєте, які випробування переживає зараз Україна. Прекрасно чули про події, які відбулися і відбуваються. Тому я пропоную вшанувати хвилиною мовчання пам’ять Небесної сотні і наших земляків героїв, а також всіх відважних воїнів, які віддали своє життя за нашу Батьківщину.

Зараз нашій країні як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою. На цілісність нашої держави посягнули  вороги і багато наших земляків на сьогодні мобілізовано до лав українського війська. Вони з честю воюють на сході, відвойовують та захищають кордони нашої держави.

Як не тяжко зізнавати, але в нашій країні зараз війна. Тисячі добровольців та простих людей, яких терміново мобілізують, навчають та відправляють у саме пекло. Але на жаль є втрати… Так наш випускник Микола Топчій 1973 року народження загинув під час проведення антитерористичної операції на сході України поблизу міста Слов'янськ.

Під час виконання військового обов’язку в ніч на 2 травня під Слов’янском його вертоліт було збито з переносних зенітно-ракетних комплексів.

Топчій Микола Миколайович

– капітан Збройних сил, бортовий авіаційний технік 8-го армійського корпусу.

Дата та місце нарождення: 1 липня 1973 р., смт Близнюки, Харківська область.

Дата та місце загибелі: 2 травня 2014 р., м. Слов'янськ, Донецька область.

Звання: Майор (посмертно).

Посада: Бортовий авіаційний технік вертолітної ланки.

Підрозділ: 16-а окрема бригада армійської авіації.

Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно)

         Ми любимо свій край в якому народилися і живемо. Пишаємося своєю землею і вважаємо її найкращою. У нас давня і велична історія. Українці, як і інші народи, пройшли довгий шлях розвитку, що позначилося на усіх сферах їх життя – культурі, побуті, мові. Ми можемо пишатися своєю древньою величною історією.

  • Що ви знаєте про Україну, як держау на карті світу?

Учень: Сучасна Україна - незалежна держава. Розташована у центрі Східної Європи і займає таку частку землі, що аби перетнути Україну пішки із заходу на схід, треба йти 90 днів, долаючи щодня 30 км. Має кордони із Білоруссю, Росією, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою. На півдні омивається водами Чорного та азовського морів.(Туреччина, Болгарія, Грузія та інші). Україна – єдина країна Європи, яка має стільки близьких сусідів. На території України, а саме, поблизу с. Ділове Рахівського р-ну, що на Закарпатті, знаходиться географічний центр Європи. Площа країни - 604 кн. км., населення - близько 47 млн. чол. Столиця України - м. Київ. Україна поділяється на 24 області, 2 міста Всеукраїнського значення і АР Крим. Незважаючи на події сьогодення, я вважаю що Крим є частиною України і ми обов’язково визволимо свій край. Форма правління - парламентсько-президентська республіка. Глава держави - Президент, глава уряду - Прем'єр-міністр. Вищим законодавчим органом є Верховна Рада.

         З уроків історії ви знаєте, який довгий і тернистий шлях пройшла Україна до своєї незалежності. Про етапи становлення України, її історію вам розкаже учень- історикознавець.

Учень-історикознавець :

Віддавна на території України існували держави скіфів, сарматів, готів та інших народів, але відправним пунктів української державності і культури вважається Київська Русь (ІХ-ХІІІ століття).

Формування новітньої нації припало на часи визвольної війни 1648-1657 років під проводом Богдана Хмельницького проти Речі Посполитої. Результатом війни стало заснування в України козацької держави - Війська Запорозького.

У ХУІІІ столітті козацька автономія була ліквідована. Під час української революції початку ХХ століття постало декілька національних держав: Українська Народна Республіка, Українська Держава, Західно-Українська Народна Республіка.

У 1919 році відбулося возз’єднання українських земель, проголошено Акт злуки. У 1922 році Українська республіка ввійшла до складу Радянського Союзу. Сучасна держава Україна утворилась у результаті розпаду Радянського Союзу 1 грудня 1991 року.

Проголошення Акту незалежності України відкрило нову сторінку в історії України. На всіх етапах становлення український народ демонстрував національний дух і прагнення жити вільно і незалежно, у мирі та злагоді з іншими народами. Із проголошенням незалежності Україна почала брати активну участь у міжнародних відносинах як повноправний суб’єкт міжнародного права. Основні принципи зовнішньої політики України визначені в Декларації про державний суверенітет України (1990), ухвалених Верховною Радою «Основних напрямках зовнішньої політики України» (1993), в Конституції України (1996).

Україна - унітарна держава, територія якої поділяється на адміністративно-територіальні одиниці, що не мають статусу державних утворень і не володіють суверенними правами.

         Давайте звернемося до легенди, яка пояснює назву слова «Україна».

         Кажуть, коли представники народів прийшли до бога, щоб визначитися, яку їм землю обирати і як її назвати, коли були призначені французам – Франція, німцям – Німеччина, і коли залишилося тільки двоє дівчат, глянув на них Всевишній і сказав: «Ви – євреї, жили в раю, у вас було все: і достаток і мудрі пророки, але ви не вміли цього шанувати – то будете відтепер називатися країною Ізраїль, тобто вигнані з раю». Поглянув же на друге вбоге, але горде дівча, і сказав: «А ви – дуже працьовиті і мужні люди. Вам жити в раю і держава ваша називатиметься Україна. Але щоб справді бути такою країною, треба пройти через важкі випробування війнами і холодом, голодом і хворобами, стихіями і всілякими негараздами».

  • Що для кожного з вас значить Україна? (висловлювання учнів)

Україна – це держава, яка має визначену територію, економіку, мову, культуру, політичну систему, історію, яку населяє 47 млн. осіб.

         Якщо врахувати, що в Україні 47 млн. Я, ми можемо вивести формулу Українського народу : Я х 47 млн. = український народ (Україна). А Україна - це її історія, народ, територія, звичаї, традиції, закони.

         Отже, поняття Я, Ми, Народ  не існують окремо, вони взаємопов’язані і існують у ланцюгу: Я-МИ-НАРОД-СВІТ.

- А зараз ми проведемо вікторину «Чи знаєте ви Україну?»

1.    У якій півкулі знаходиться на карті наша Батьківщина? (У східній).

2.    На якому материку ми живемо? (Євразія).

3.    Коли країна проголосила свою незалежність? (24 серпня 1991 року).

4.    Яка називається найвища вершина Карпат? (Г ора Г оверла, 2061 м).

5.    Яка найбільша річка в Україні? (Дніпро).

6.    Як називається столиця України? (м. Київ).

7.     Глава держави … (Президент).

8.     Глава уряду…(Прем’єр-міністр).

9.     Вищий законодавчий орган… (Верховна Рада).

10.  Грошова одиниця України… (Гривня).

11.  Герб України… (Тризуб).

         Кожна людина найбільше любить той край, де народилася і живе. Кожен пишається своєю рідною землею. Завжди хоче сказати про неї найкраще.

         Як приклад, це висвітлено у приказках, прислів’ях, крилатих виразах, в яких втілені моральні цінності українського народу, які живуть сотні років та висвітлюють найвищу мудрість - як бути Людиною.

-    А зараз ми проведемо конкурс «Дерево мудрості».

(На гілках виробленого з паперу дерева висять незакінчені прислів’я. Учням пропонуємо закінчити їх).

 

 

«Без верби і калини.» (немає України).

«Людина без рідної землі.» (як соловей без гнізда).

«За рідний край.» (життя віддай).

«Та земля мила.» (де мати народила).

«За народ і волю.» (віддамо життя і долю).

«Жити - .» (Вітчизні служити).

«Нема на світі другої України.» (немає другого Дніпра).

IІІ.    Підведення підсумків.

Україна багатонаціональна, багатомовна, але Україна єдина. Пам’ятаємо, не забуваємо і цінуємо нашу Батьківщину. Збережемо наш патріотизм, віру та силу духу для наступних поколінь. І почнемо робити саме зараз.

Учень 1.

         Я – Україна, твоя Батьківщина!

         Сонце твоє, твої ріки й поля.

         Я – Україна, і звше і нині –

         Небо твоє, твоя рідна земля!

Учень 2.

Не ділімо цю землю,

Не ділімо це небо,

Не ділімо хатини

Й сім'ї не ділімо!

Бо ми - браття, єдині

В українському слові,

В українськім коріння,

В українській любові!

Учень 3.

         Нехай ніхто не половинить,

         Твоїх земель не розтина,

         Бо ти єдина, Україно,

         Бо ти на всіх у нас одна.

         Одна від Заходу і до Сходу,

         Володарка земель і вод –

         Ніхто не ділить хай народу,

         Бо не поділиться народ.

         Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

         Бо ти єдина, Україно,

         Бо ти на всіх у нас одна.

Пам’ятайте: ми ні на хвилину не можемо забути, що в кожного з нас лише одна Батьківщина і наше з вами покликання – бути громадянином, патріотом своєї Землі, шанувати традиції, історію свого народу, поважати її закони. Не ми в Україні, а Україна в нас – це і є формула справжнього патріотизму.

І на останок я пропоную прослухати пісню у виконанні нашої співвітчизниці Ірини Федишиної «Лише у нас на Україні»

 

Категорія: Виховна година | Додав: Vira (01.23.2016)
Переглядів: 1349 | Рейтинг: 5.0/21
Всього коментарів: 0
avatar
Картинки по запросу анимированные флаги gif
Вхід на сайт
Пошук
Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Точний час
Погода
Хімія в іграх

Динамічна періодична система


Гра "Таблиця Менделєєва"


Електронна будова атома


Гра "Молекули-двійники"


Гра "Знайди хіміка"


Copyright MyCorp © 2024
uCoz