Неділя, 05.19.2024, 9:18 AM
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт учителя хімії Палагути Віри Володимирівни

Меню сайту
Вчені-хіміки
Дата й час
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання

Каталог статей

Головна » Статті » Виховна година

Знання прав не звільняє від обов’язків

Тема: « Знання прав не звільняє від обов’язків»

(тренінг 8 клас).

Класний керівник: Палагута В. В.

Мета: Розширити знання дітей про їхні особисті права; підвести дітей до розуміння того, що необхідно не лише знати свої права, але й сумлінно виконувати свої обов’язки; виховувати людяність, почуття чуйності, доброти.

Обладнання: Конвенція про права дитини.

Хід заняття:

І. Вступна частина

Привітання. Вчитель повідомляє учасникам про мету заняття, про те, чим вони будуть займатись.

Вправа «Гра в імена»

Перший учасник чи учасниця називає своє ім’я, а потім додає характеристику, яка починається з тієї самої літери, що й ім’я.

Вправа «Правила»

Вчитель пропонує перелік правил, необхідних для ефективності роботи на занятті. Учасники обирають їх, пропонують свої. Правила тренінгу записують на ватмані і вивішують на видноті.

Правила тренінгу:

  1. Спілкування на основі довіри;
  2. Спілкування за принципом «тут» і «тепер»;
  3. Я – висловлювання;
  4. Щирість спілкування;
  5. Конфіденційність того, що відбувається в групі;
  6. Активна участь у тому, що відбувається;
  7. Повага до того, хто говорить.

Очікування. Учасники визначаються, щодо своїх очікувань від заняття. (свої очікування записують і вивішують на дерево очікування).

ІІ Основна частина

Мозковий штурм « Для чого потрібні права»

Кожен учасник по колу висловлює свою думку з цього приводу. Вчитель уважно слухає і в кінці робить загальний підсумок.

Вправа «Ми знаємо свої права»

Учасники діляться на команди (взявши три основні ключові слова з правил тренінгу, вони позначені різними кольорами).

І-Довіра                           ІІ-Повага                             ІІІ-Витримка

Кожна команда отримує роздруківку прав дитини, записаних у конвенції, та прав, яких у ній нема. Необхідно визначити справжні права, надані дітям державою. У кінці представник від команди оголошує визначені ними права.

Знайдіть права, які дійсно визначено
 у Конвенції:

  • Усі діти мають право на любов і турботу.
  • Кожна дитина має право їсти лише гамбургери, чіпси та хот-доги.
  • Дітей, які  добре ставляться до своїх батьків, ті повинні  особливо поважати,
  • Усі діти рівні у своїх правах.
  • Жодна дитина не повинна бути жертвою насильства чи війни.
  • Кожна дитина може нецензурно висловлюватись, якщо того захоче.
  • Особлива турбота – дітям інвалідам.
  • Усі діти мають право на повноцінне харчування.
  • Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля.
  • Жодна дитина не повинна мити посуд.
  • Кожна дитина має право освіту.
  • Кожна дитина має право користуватися туалетним папером.
  • Жодна дитина не повинна прибирати свою кімнату.
  • Особлива турбота – дітям, які перебувають у конфлікті з законом.
  • Особлива турбота дітям-біженцям.
  • Діти мають право вільно висловлювати свої погляди.
  • Кожна дитина має право відмовлятися від обіду.
  • Усі діти мають право на медичну допомогу.
  • Усі діти мають право на вільне спілкування.
  • Діти, які мають брата чи сестру, повинні отримувати додатковий захист.
  • Особлива турбота – дітям без сімей.
  • Жодну дитину не можна примусово залучити до праці.
  • Усі діти мають право на інформацію.
  • Жодну дитину не бути принижено чи ображено.
  • Кожна дитина має право отримувати сніданок у ліжко.
  • Жодна дитина не повинна бути об'єктом сексуальних домагань.
  • Кожна дитина має право на свободу совісті, думки, релігії.
  • Кожна дитина має право безкоштовно розважатись.

Гра «Трансплантація серця»

Мета: Виробити у групи розуміння того, що право людини на життя не залежить від її власних поглядів. Психолог описує ситуацію, коли у лікарні перебувають хворі, які потребують пересадки донорського серця. Всі вони – приблизно в однаковому, досить тяжкому стані, але є тільки одне серце для пересадки.

Хворі:

  • Бізнесмен – 29 років, може надати лікарні матеріальну допомогу;
  • Дівчинка – 10 років, уражена ДУП, з уповільненим розумовим розвитком;
  • Чоловік – 37 років, священик;
  • Дівчинка – 19 років, наркоманка, неодноразово намагалась покласти на себе руки;
  • Підліток – 16 років, ВІЛ – інфікований;
  • Жінка – 35 років, відомий онколог.

Усі  учасники умовно стають «лікарями – кардіохірургами» і мають вирішити, кому з хворих першому буде зроблено пересадку і в якому порядку проводитимуться операції далі. Треба аргументувати свою відповідь.

Обговорення

  • Чи залежить право на життя від особистих якостей людини?
  • Хто і як вирішує, корисна та чи інша людина для суспільства?
  • До чого це може призвести?
  • Що ви відчуватимете,коли когось із ваших родичів не визнають корисним

для суспільства і на цій підставі залишать без медичної допомоги, правового

захисту?

   Психолог розповідає дітям про клятву Гіппократа і підводить їх до думки

про те, що всі люди мають однакові право на життя і лікарі повинні проводи-

ти операції у порядку зарахування хворих до лікарні. Так вони виконують свої професійні обов’язки, не порушують права пацієнтів.

Мозковий штурм «Як я розумію поняття «обов’язок»

   Кожен учасник по черзі висловлює свою думку. Вчитель  підсумовує все

сказане і підводить учасників до розуміння того,  що  виконання  своїх обов’язків є першочерговим завданням кожної людини і лише їх виконання

може бути гарантом ставлення одне до одного,дотримання прав особистості.

Вправа «Знаю права і обов’язки»

  Кожна команда отримує роздруківку певних вправ.

    Завдання: враховуючи ці права, визначити відповідні обов’язки. Наприклад: право на освіту – обов’язок сумлінно навчатись.

1. Усі діти мають право на любов і турботу

 Обов’язок: поважати і любити своє оточення. Ставитися до них так, як би ми хотіли, щоб ставилися до нас.

2. Всі діти рівні у своїх правах

 Обов’язок: поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності кожної

людини. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої

людини.

3. Особлива – турбота- дітям-інвалідам

Обов’язок: бути толерантними до таких людей. Поважати і допомагати їм.

4. Усі діти мають право на повноцінне харчування

Обов’язок: дотримуватись режиму харчування. Вживати продукти до кінця терміну придатності. Поважати працю кухарів.

5. Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля

Обов’язок: дотримуватись правил моральної етики; організовувати дозвілля

так, щоб воно приносило користь і не заважало іншим.

6. Усі діти мають право на освіту

Обов’язок: Сумлінно навчатись; активно працювати на уроках, готуватись

самотужки; старанно виконувати домашні завдання.

  1. Особлива турбота-дітям, які перебувають у конфлікті з законом

Обов’язок: дотримуватись певних норм поведінки, прийнятих у суспільстві.

Намагатись не створювати ситуації, які призводять до порушення закону.

  1. Діти мають право вільно висловлювати свої погляди

Обов’язок: поважати своє оточення. Давати нагоду кожному висловлювати

свої думки.  Не нав’язувати своїх поглядів іншим,  якщо вони з ними не

згодні.

  1. Всі діти мають право на медичну допомогу

Обов’язок: цінувати і дбати про своє здоров’я. Виконувати приписи лікарів у разі потреби.

    10.Всі діти мають право на вільне спілкування

      Обов’язок: поважати співрозмовників. Коректно і тактовно висловлювати

     свої думки. Дотримуватися правил мовного етикету.

    11.Особлива турбота- дітям без сімей

     Обов’язок: з повагою ставатися до людей, які піклуються про вас.

    12.Жодну дитину не можна примусово залучати до праці 

     Обов’язок: виконувати роботу, яка не завдає шкоди здоров’ю. Виконувати

      всі види обслуговувальної праці.

    13.Всі діти мають право на інформацію

     Обов’язок: самостійно знаходити інформацію в різноманітних джерелах.

    14.Жодну дитину не можна ображати або принижувати

      Обов’язок: не ображати і не принижувати оточуючих.

    15.Всі діти мають право на життя

       Обов’язок:дотримуватись норм і правил поведінки,прийнятих у суспільстві.

       Не створювати ситуацій, що можуть спричинити нещасні випадки.

Вправа « Австралійський дощ»

    Учасники стають у коло.

    Інструкція: Чи знаєте ви, шо таке Австралійський дощ? Ні? Тоді давайте ра-

зом, послухаємо, який він. Зараз по колу ланцюжком ви будете передавати мої

рухи. Як тільки вони повернуться до мене, я передам наступні. Стежте уважно!

 –    В Австралії піднявся вітер (ведучий тре долоні)

  • Починає крапати дощ (клацання пальцями)
  • Дощ посилюється (почергове плескання долонями по грудях)
  • Починається справжня злива ( плескання по стегнах)
  • А ось град, справжня буря (тупіт ногами)
  • Але що це? Буря стихає (плескання по стегнах)
  • Дощ стихає (плескання долонями по грудях)
  • Рідкі краплі падають на землю (клацання пальцями)
  • Тихий шелест вітру (потирання долонь)
  • Сонце (руки догори)

Бажаю, аби у вашому житті завжди була сонячна погода. А всі негаразди ми-

нали так само швидко, як буря в Австралії. 

 

    ІІІ Заключна частина.

 Підбиття пісумків заняття. Учасники діляться враженнями, висловлюють свої думки з приводу проведення тренінгових занять, з ясовують, чи реалізували вони свої очікування.

Категорія: Виховна година | Додав: Vira (01.26.2016)
Переглядів: 1260 | Рейтинг: 5.0/24
Всього коментарів: 0
avatar
Картинки по запросу анимированные флаги gif
Вхід на сайт
Пошук
Календар свят і подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Точний час
Погода
Хімія в іграх

Динамічна періодична система


Гра "Таблиця Менделєєва"


Електронна будова атома


Гра "Молекули-двійники"


Гра "Знайди хіміка"


Copyright MyCorp © 2024
uCoz